Follow Sony Türkiye

WH-1000XM3 kulaklılarıyla Sony’den Gürültü Engelleme özelliğinde yenilikçi bir adım

Press release   •   Aug 31, 2018 14:28 SST

WH-1000XM3 kulaklılarıyla Sony’den Gürültü Engelleme özelliğinde yenilikçi bir adım

  • Yeni geliştirilen HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1 ile sektör lideri Gürültü Engelleme teknolojisinde[1] yeni bir adım
  • Daha üstün ses ve Akıllı Dinleme deneyimi
  • Kullanımı rahat, geliştirilmiş şık ve ergonomik tasarım, gelişmiş hızlı şarj

Çok beğenilen Sony 1000X ailesinin en yeni üyesi olan kafa bantlı WH-1000XM3 kulaklıklar, önceki WH-1000XM2 modelinin çok sevilen tüm özellikleri taşıyor. Bunların yanında, dinleme ve kullanıcı deneyimini zenginleştirmek için daha da geliştirilmiş Gürültü Engelleme performansı dâhil olmak üzere birden fazla ek özelliğe sahip.

Ortam sesini daha iyi engelleyin

Sony'nin sektör lideri Gürültü Engelleme teknolojileri sayesinde sessizliğin bir sonraki seviyesini dinleyin. 1000XM3 kulaklıklar, önceki işlemcilere göre yaklaşık dört kat daha yüksek performansa sahip bir HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1'den yararlanıyor. Bu yeni geliştirilen bileşen, sadece önceki modeldeki gibi ulaşım araçları gürültüsünü ortadan kaldırmakla kalmayıp sokak gürültüsü ve insan sesleri gibi günlük arka plan seslerini de engelliyor. Kulaklıkta Ayrıca Çift Gürültü Sensörü de bulunuyor. Bu teknoloji, ikili mikrofonla ortam gürültüsünü yakalıyor ve ardından sesi engellemek için ses verisini işlemciye iletiyor.

Bu kulaklıklar uçuş için de tasarlandı. Atmosferik Basınç İyileştirme özelliği, Gürültü Engelleme performansının özellikle yüksek irtifaya adapte olmasını sağlıyor. Çevrenizdeki hava basıncını algılamak için sensörler kullanılıyor ve buna göre Gürültü Engelleme özelliği optimize ediliyor.

Birinci sınıf üstün ses

Akla gelebilecek tüm ihtiyaçlara göre tasarlanmış bu kulaklıklar, ağır atımları kaldırabilen ve 40 kHz'ye kadar olan tüm frekansları üretebilen Sıvı Kristal Polimer (LCP) diyaframlı 40 mm'lik bir sürücü ünitesi ile mükemmel Yüksek Çözünürlüklü Ses sunuyor. Bu da sanatçının tam da dinletmek istediği müziği dinlemenizi sağlıyor.

HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1 yalnızca Gürültü Engellemek için kullanılmıyor, aynı zamanda 32-bit Ses Sinyali İşleme ve DAC ile Amplifikatör işlevselliğinin birleşimi ile yüksek ses kalitesi sağlıyor. Bu da olağanüstü bir ses kalitesi, sınıfının en iyisi sinyal-ses oranını ve düşük gürültülü ses sunuyor.

Akıllı dinleme

Aktivite tanıma özelliği Adaptive Sound Control/Uyarlamalı Ses Kontrolü, fiziksel durumunuzu algılıyor. 1000XM3’ün 3 otomatik mod değişikliği ile yürürken tüm ortam seslerini müzikle birlikte duyabilirsiniz, bir yerde beklerken müziklerinizin yanı sıra anonsları dinleyebilirsiniz, trende ya da otobüste, Gürültü Engelleme özelliği ile müzikle iç içe seyahat edebilirsiniz.

Akıllı dinleme deneyimi SENSE ENGINE™[2] tarafından sağlanıyor. Ayrıca Sony | Headphones Connect uygulaması ile bu deneyimleri tercihlerinize göre özelleştirebilirsiniz.

Dinlediğiniz sesi kişiselleştirin

Hızlı Dikkat Modu/ Quick Attention Mode, kulaklıklarınızı çıkarmadan, çevrenizdeki sesleri duymanızı sağlıyor. Müziğin sesini anında azaltmak için sağ elinizi kulaklığın üzerine yerleştirip çevrenizde olup bitenlere hızlı bir şekilde cevap verebilirsiniz. Örneğin, uçakta seyahat ederken kulaklıklarınızı çıkarmadan sipariş verebilirsiniz. Sesi kontrol etmenin başka yolları da bulunuyor. Sesi artırıp azaltmak veya parçayı değiştirmek için sağ kulaklığın dokunmatik yüzeyinde elinizi kaydırabilirsiniz.

Diğer bir iyileştirme ise, Headphones Connect uygulamasında çalışan özelleştirilebilir Otomatik Güç Kapatma işlevidir. Bu özellik sayesinde, bir cihaza bağlanmadan kulaklıklar ve Gürültü Engelleme modu açık kalabilir. Böylece, gürültüyü müzik dinlemiyorken de engelleyebilirsiniz. Örneğin, uzun mesafeli bir uçuşta huzur içinde dinlenebilirsiniz.

Kolay, pratik, rahat

1000XM3, yeni ve daha ince bir görüntüye sahip; önceki modellerden de daha hafif. Daha derin yapıdaki kulaklıklar ve daha kalın bir kafa bandı yastığı sayesinde çok rahat bir kullanıma sahip. Hem şık hem rahatlar! Ayrıca, modaya uygun şık bir kumaş taşıma çantasıyla birlikte satılıyor. 1000XM3, altın rengi, siyah ve platin gümüşün göz alıcı renk seçenekleri ile sunuluyor.

Gürültü Engelleme özelliğinin ve BLUETOOTH® bağlantısı ile 30 saatlik pil ömrü sunmanın yanı sıra 1000XM3 kulaklıklar, modern bir USB-C tipi bağlantı noktası üzerinden sadece 10 dakika şarj edildikten sonra 5 saatlik kablosuz çalma[3] sağlayan iyileştirilmiş bir Hızlı Şarj özelliğine sahip.

Çoklu mikrofonlar sayesinde, eller serbest konuşma için sesli çağrılar daha net hale getirildi.

Daha fazla bilgi için http://presscentre.sony.eu/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

[1] 30 Ağustos 2018 itibarıyla. Sony tarafından yapılan araştırmaya göre, JEITA uyumlu yönergeler kullanılarak ölçülmüştür.Kafa bantlı Kablosuz Gürültü Engelleyici kulaklık pazarı içinde.

[2] SENSE ENGINE, Sony'nin benzersiz ses sinyali işleme ve analiz etme tekniklerini birleştiren teknolojisidir. Bu teknoloji, müzik ve ortam sesi dahil olmak üzere, her kullanıcının tercihlerine göre tasarlanmış her bir ses için kişiselleştirilmiş bir deneyim sunar. SENSE ENGINE, Sony Corporation’ın ticari markasıdır.

[3] Opsiyonel 1.5A veya üstü AC Adaptör kullanıldığında

Sony Corporation, tüketiciler ve profesyonel pazarlar için ses, video, görüntüleme, oyun, iletişim, ana cihazlar ve bilgi teknolojisi ürünlerinin üreticisidir. Müzik, resim, interaktif eğlence ve çevrimiçi iş alanlarında Sony, benzersiz bir şekilde dünyanın lider elektronik ve eğlence şirketi olarak konumlanmıştır. Sony, 31 Mart 2018 tarihinde sona eren mali yılda yaklaşık 77 milyar dolar konsolide yıllık satış gerçekleştirdi. Sony’nin global web sitesi: http://www.sony.net/

Attached Files

Word document