Follow Sony Türkiye

Sony’nin yeni EXTRA BASS™ kablosuz hoparlörleri ile üstün ses kalitesinin keyfini çıkarın

Press release   •   Jun 29, 2020 19:59 SST

  • SRS-XB43, SRS-XB33 ve SRS-XB23’ün üzerinde yer alan yeni geliştirilmiş X-Dengeli Hoparlör Üniteleri ile artırılmış ses kalitesi
  • Su ve toz geçirmez, darbeye dayanıklı[1] tasarım ile müziğinizin keyfini çıkarmanızı hiçbir şey engelleyemez
  • Yeni seri, SRS-XB23’ün kompakt, hafif ve kolay taşınabilir tasarımını da kapsayan dikkat çekici tasarım anlayışı ile öne çıkıyor

Sony, EXTRA BASSTM kablosuz hoparlör serisini SRS-XB43, SRS-XB33 ve SRS-XB23 modellerini ekleyerek genişletti. Ses kalitesi, dayanıklılık ve kullanışlılık ön planda tutularak oluşturulan bu son tasarımlar ile istediğiniz zaman, istediğiniz yerde üstün ses kalitesinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Paylaşmaya değer ses

EXTRA BASSTM Ses

Sony’nin en yeni kablosuz kulaklıkları ile derin, vurucu basları istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. XB kablosuz hoparlör serisinde EXTRA BASSTM ses deneyimi, Sony’nin aşağıda ayrıntılarını bulabileceğiniz ünlü ses teknolojisi sayesinde elde edilebiliyor.

X-Dengeli Hoparlör Ünitesi

Sony’nin yeni geliştirdiği X-Dengeli Hoparlör Ünitesi, daha zengin, daha derin ve daha keyifli bir dinleme deneyimi için yüksek ses kalitesi ve güçlü ses basıncı sunar. Ünitenin dairesel olmayan şekli, hoparlör diyaframının alanını maksimize ederek daha vurucu baslar için ses basıncını artırır. Ek olarak, aynı ses basıncını korurken sürücü gezinimini azaltarak daha az distorsiyon oluşmasını sağlar. Örneğin XB33 üzerindeki ses basıncının seviyesi takribî %30 artırılmış ve distorsiyon oranı, bir önceki modele kıyasla (SRS-XB32) takribî %25 azaltılmıştır.

Geleneksel bir hoparlör ünitesindeki dairesel diyaframdan farklı olarak, XB43’teki X-Dengeli Hoparlör Ünitesi’nde neredeyse dikdörtgen şeklinde bir diyafram mevcut. 2 yönlü hoparlör sistemi düşük-orta frekanslar için olan woofer’ı sadece daha yüksek frekans yelpazesine özel bir tweeter ile birleştirir. Sonuç olarak, güçlü bir ses, derin ve vurucu baslar ve olağanüstü bir vokal netliği elde edilir.

XB33 ve XB23’teki X-Dengeli hoparlör ünitesi, yeni geliştirilen, dairesel olmayan bir diyafram ve merkez-dışı bir tasarıma sahiptir. Bu yeni tasarım, hoparlör diyaframını maksimize ederek daha fazla ses basıncı yaratır ama hoparlörlerin boyut olarak kompakt olmasına olanak verir.

Mika ile Güçlendirilmiş hücre tipi koni ve toz kapağı

Sağlam ve hafif MRC (Mika ile Güçlendirilmiş hücre tipi) koni ve toz kapağı, ses kalitesinin iyileştirilmesine katkı sağlar.

Pasif yan radyatörler

Pasif yan radyatörlerin yerleşimi de her üç modelde birden temiz bas sesi üretmek üzere optimize edilmiştir.

CANLI SES modu[2]

CANLI SES modu, 3 boyutlu ses deneyimiyle partinize hayat vererek bulunduğunuz yeri bir festival alanına dönüştürür.

Daha çok aktivite, daha az endişe

Suya, toza ve pasa dayanıklı

Yeni modeller, IP67 derecesine sahiptir; bu sayede hoparlörünüzü gönül rahatlığıyla plaja, ormana, çöle ya da istediğiniz her yere götürebilirsiniz. Yüzey ne kadar tozlu olursa olsun hoparlörünüz çalışmaya devam edecektir. Söz konusu hoparlörler aynı zamanda tuzlu suya bile dayanıklıdır; yani eğlence, dilerseniz denizde bile devam edebilir!

Darbeye dayanıklı[3]

Hoparlörler çok kapsamlı darbe testlerinden geçirildi ve son teknoloji ürünü darbeye dayanıklı tasarım sayesinde, günlük kullanımda kaçınılmaz olarak karşılaşılan düşme, çarpma ve çiziklere karşı koyabilecek güce sahipler. Artık en kötü sakarlıklar bile mesele değil; hoparlörler[4], düşürseniz bile çalışmaya devam edecektir[5].

Aralıksız eğlence ve yeni form faktörü

Işıklar[6]

Hoparlörlerin çok-renkli bir ışık çizgisi, tweeter[7] ve hoparlör ışıklandırması sunan yeni tasarımı ile müzik festivali atmosferi yakalayabilirsiniz.

Fiestable[8]ve Sony | Music Centre aplikasyonları

Doğrudan akıllı telefonunuz üzerinden canlı bir kulüp havası yaratmak için ücretsiz “Fiestable” aplikasyonunu[9] kullanabilirsiniz. Işıkların tempoyla senkronize olmasını ya da renk değiştirmesini sağlayabilirsiniz.

Ücretsiz “Sony | Music Centre” aplikasyonu[10] ile hoparlörünüzü dans pistinden bile kontrol edebilirsiniz. Favori çalma listenizi seçin, bir sonraki şarkıyı sıraya koyun ya da modunuza uyacak şekilde ışıklandırmayı kapatın.

Parti Bağlantısı

Ek olarak, yeni Party Connect (Parti Bağlantısı) özelliği ile 100’e kadar uyumlu kablosuz hoparlör[11] ile BLUETOOTH® teknolojisi üzerinden bağlantı kurup müziği ve ışıkları herkesin aynı ritimle dans edebileceği şekilde senkronize edebilirsiniz.

Yeni form faktörü

Yeni hoparlör serisi, geniş bir renk yelpazesi ve yenilenen tasarımıyla her türlü mekâna mükemmel uyum sağlayabilir. Kompakt, hafif ve taşıması kolay XB23, sırt çantanızın gözüne ya da kamp sandalyenizin kupa tutacağına sığar. Aynı zamanda bir hafta sonu kamp gezisinde çadırınıza ya da bir ağaca asmanıza elverişli bir kordonu bulunur.

USB-Tip-C®

Hoparlörlerinizi artık yeni USB-Tip-C® ile şarj edebilirsiniz.

Pil ömrü ve bağlanabilirlik

24 saate kadar[12] pil ömrü sayesinde parti tüm gece devam edebilir. Ayrıca akıllı telefonunuzu şarj etmek üzere[13] USB Tip-A ile hoparlöre bağlayabilirsiniz, böylelikle siz ne kadar ayakta kalıyorsanız telefonunuz da o kadar ayakta kalır. Müziklerinizi telefonunuz şarj halindeyken de dinlemeye devam etmek için Bluetooth® teknolojisi ve NFC™[14] kullanarak hoparlörünüze bağlanmanız yeterli.

Fiyat ve piyasaya çıkış

SRS-XB43 modeli takribî €230/£200 fiyatla, siyah ve mavi renk seçenekleriyle Ağustos 2020’den itibaren satışa sunulacak.

SRS-XB33 modeli takribî €150/£140 fiyatla, siyah, mavi, kırmızı ve koyu gri renk seçenekleriyle Ağustos 2020’den itibaren satışa sunulacak.

SRS-XB23 modeli takribî €120/£100 fiyatla, siyah, mavi, kırmızı, koyu gri ve yeşil renk seçenekleriyle Ağustos 2020’den itibaren satışa sunulacak.

[1] Yalnızca XB33 ve XB23 için geçerlidir

[2] CANLI SES modu yalnızca XB43 ve XB33’te bulunur

[3] XB33 ve XB23 kapsamlı darbe testlerinden geçirilmiştir.

[4] Sadece XB33 ve XB23

[5] Hoparlörleri düşürmekten ya da mekanik darbeye maruz bırakmaktan kaynaklı deformasyon ya da hasar suya ve toza dayanıklılık performansının düşmesine neden olabilir.

[6] Sadece XB43 ve XB33

[7] Tweeter aydınlatması sadece XB43’te bulunur

[8] Fiestable yalnızca XB43 ve XB33 ile uyumludur

[9] Google Play ve App Store’dan indirilebilir

[10] Google Play ve App Store’dan indirilebilir

[11] Yalnızca SRS-XB43, SRS-XB33, SRS-XB23 arasında uyumludur

[12] 24 saate kadar pil ömrü (STAMINA modu/ışıklandırma kapalıl) yalnızca XB43/XB33 modellerinde geçerlidir. Gerçek performans, çalışan şarkıların ses seviyesine, ortam sıcaklığına ve kullanım koşullarına göre belirtilen süreden farklılık gösterebilir.

[13] Yalnızca XB43 ve XB33 için geçerlidir

[14] NFC yalnızca XB43 ve XB33’te mevcuttur

Sony, sağlam teknolojik temellere sahip yaratıcı bir eğlence şirketidir. Oyun ve ağ hizmetlerinden müzik, film, elektronik, yarı iletkenler ve finansal hizmetlere kadar uzanan ürün yelpazesiyle Sony’nin amacı yaratıcılığın ve teknolojinin gücünü kullanarak duygu yüklü bir dünya yaratmaktır. Daha fazla bilgi için: www.sony.com.tr