Follow Sony Türkiye

Sony’den depolama alanında inovasyon: Dünyanın en sağlam ve en hızlı SD kartı

Press release   •   Aug 28, 2018 12:47 SST

Sony’den depolama alanında inovasyon:

Dünyanın en sağlam ve en hızlı SD kartı

  • Dünyanın en sağlam[i] SD kartı bükülmeye[ii] 18 kat[iii]ve düşmeye dayanıklı[iv]
  • Güç ve sertlik için, dünyanın ilk[v] tek parça kalıplı yapısı
  • Dişsiz ve kilitsiz tasarım sayesinde, kırılgan bileşenler bulunmuyor
  • 300MB/s’ye varan okuma hızı ve 299MB/s’ye[vi] varan yazma hızı ile dünyanın en hızlısı[vii]
  • Birinci sınıf IPX8 ve IP6X sınıfları ile suya dayanıklı ve toza dayanıklı[viii]
  • SD Scan Hizmet Programı ve File Rescue Yazılımı ile çalışmalarınızı güvenli tutun

Sony bugün, “TOUGH teknik özelliklerine uygun SF-G serisiUHS-II SD kartının hayata geçirilmesi ile depolama ortamında yeni bir inovasyonun çıkışını duyurdu. SD kartlarını fotoğraf makinesinden çıkardıklarında fotoğraflarının güvende kalmasına bel bağlayan fotoğrafçıların ihtiyaçlarını karşılayan yeni TOUGH teknik özelliklerine uygun SF-G serisi yelpazesi, dünyanın en hızlı okuma ve yazma hızlarını 180N’a kadar bükülmeye ve 5 metreye kadar düşmeye dayanıklı ultra sağlam tasarım ile bir araya getiriyor. Mükemmel pozu yakalamak için doğa koşullarına karşı mücadele veren fotoğrafçılar için geliştirilen TOUGH teknik özelliklerine uygun SF-G serisi SD kart yelpazesi, aynı zamanda IPX8 düzeyinde su ve IPX6 düzeyinde toz geçirmiyor.

Yeni TOUGH teknik özelliklerine uygun SF-G serisi SD kart yelpazesi, 3 parçadan oluşan ince yapıya sahip standart SD kartların aksine, dünyanın ilk yekpare yapısı (kartta boş alanın bulunmadığı, tek parçalı kalıp) ve birinci sınıf sertliğe sahip malzemeleri ile standart SD’den 18 kat daha güçlü[ix]. Plastik yuvanın, veri koruma kilidinin veya bağlantı dişlerinin kırılması gibi, geleneksel SD kartları etkileyebilecek tipik fiziki hasarlara karşı korumalıdır. Bu, yazma koruma mandalı olmayan dünyanın ilk dişsiz SD kartı olmasını sağlayan yeni bir yol ile başarılıyor. Bu gelişmeler, TOUGH teknik özelliklerine uygun SF-G serisinin bükülmeye daha fazla dayanıklı olmasını sağlarken kırılması kolay parçalar da tamamen ortadan kaldırılarak, en iyi sertlik ve dayanıklılık dengesini sağlamak üzere Sony tarafından tasarlanmış olması anlamına geliyor. Tek parçalı kalıp yapısı ile tamamen dışa kapatılan karta hiçbir su damlası, toz veya kirin girmesine izin verilmeyerek en üst düzeyde suya dayanıklılık (IPX8) ve toza dayanıklılık (IPX6) sağlanıyor.

Fotoğraf makinesinin gücünü ortaya çıkarın

Sektörde başını Sony’nin çektiği trendde, α9 ve α7 serileri gibi full frame aynasız fotoğraf makinelerinin, hem fotoğraf hem de video performansı gitgide artıyor. Bu üst düzey fotoğraf makineleri, performanslarını maksimize etmek için hızlı bellek kartlarına bel bağlarken, profesyonel fotoğrafçıların artık SD kartları daha sık kullanması ile, kullanıcılar diğer profesyonel kart tipleri ile ilişkilendirilen güvenilirlik ve dayanıklılık düzeylerini talep ediyor. 299MB/s’ye varan dünyanın en yüksek yazma hızı ile, arabellek temizleme zamanı minimize edilerek fotoğrafçının saniyede çok sayıda kare çekmesine ve arzuladığı aksiyonu yakalamasına imkan veriliyor. TOUGH teknik özelliklerine uygun SF-G serisi aralığı aynı zamanda en yüksek video hız sınıfı standardı olan V90’ı da destekleyerek bunu yüksek çözünürlüklü videolar çekmek için ideal bir eş.

Dahası, 300MB/s’ye varan okuma hızı sayesinde, TOUGH teknik özelliklerine uygun SF-G serisi ile yüksek kapasiteli fotoğraf ve video dosyalarının aktarımı da kolaylaştırılıyor. Bu, çekimler tamamlandıktan sonra iş akışı verimliliğini en iyi şekilde iyileştiren, bir diğer dünya hız rekoru. TOUGH teknik özelliklerine uygun SF-G serisi ürün yelpazesi, parlak sarı bant tasarımı ile kartın loş ışıkta çekim koşullarında bulunmasını kolaylaştırarak fotoğrafçıların pratik ihtiyaçlarını daha da onaylıyor.

En Üst Düzeyde Güvence

TOUGH teknik özelliklerine uygun SF-G serisi SD kartları, fotoğrafçılara iç rahatlığı sağlamak için tasarlanan bir dizi başka özellik de sunuyor. Bunlar arasında, kullanıcının kartın iyi durumda olup olmadığını kontrol etmesine imkan veren ‘SC Scan Hizmet Programı’ ve yanlışlıkla silinebilecek veri ve fotoğrafları kurtarabilen File Rescue Yazılımı[x] da bulunuyor. Ayrıca, TOUGH teknik özelliklerine uygun SF-G serisiSD kartları, röntgen ışınlarına, mıknatıslara ve ısıya dayanıklı ve anti-statik olmalarının yanı sıra UV Guard özelliğine de sahip. 32GB, 64GB ve 128GB kapasitelerdeki SF-G TOUGH serisi bellek kartlarına Ekim ayından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak.

Sony hakkında daha fazla haber için, http://presscentre.sony.eu/ adresini ziyaret edebilirsiniz

[i]Tüketici SD kartı olarak, Ağustos 2018 itibariyle Sony incelemesi.

[ii] 180N’a kadar bükülmeye dayanıklı.

[iii] Performans, 10N’luk SD bükülme testi spesifikasyonuna kıyasla 18 kat daha güçlüdür.

[iv] 5m’ye kadar düşmeye dayanıklı.

[v] 2,1mm kalınlığında bir SD kart olarak. Standart Boyutlarda SD Kartı Mekanik Eki 6.0

çıkıntısız kart teknik özelliklerine uygundur. Ağustos 2018 itibariyle Sony incelemesi.

[vi] Sony içi testler baz alınmıştır. Transfer hızları değişiklik göstermekte olup kartın takıldığı cihazlara, işletim sistemi sürümüne veya kullanım koşullarına bağlıdır. Ürünün yüksek hız yeteneklerini etkin şekilde kullanmak için, uyumlu cihazınızın UHS-II’yi desteklemesi gerekmektedir. Ağustos 2018 itibariyle Sony incelemesi.

[vii]Ağustos 2018 itibariyle Sony incelemesi.

[viii] IP68 standardına uygundur. Kaydedilen verileri veya kartı her durum ve koşulda hasara karşı garanti edemeyiz.

[ix] SD standart 10N güce dayanırken bu kart ise 180N güce dayanır.

[x] Sony Destek sitesinden indirilebilir.

Sony Corporation, tüketiciler ve profesyonel pazarlar için ses, video, görüntüleme, oyun, iletişim, ana cihazlar ve bilgi teknolojisi ürünlerinin üreticisidir. Müzik, resim, interaktif eğlence ve çevrimiçi iş alanlarında Sony, benzersiz bir şekilde dünyanın lider elektronik ve eğlence şirketi olarak konumlanmıştır. Sony, 31 Mart 2018 tarihinde sona eren mali yılda yaklaşık 77 milyar dolar konsolide yıllık satış gerçekleştirdi. Sony’nin global web sitesi: http://www.sony.net/

Attached Files

Word document