Follow Sony Türkiye

Sony, yeni spor kulaklıklarında su geçirmezlik ile gerçek kablosuz bağlantıyı bir araya getiriyor

Press release   •   Aug 31, 2018 14:22 SST

Sony, yeni spor kulaklıklarında su geçirmezlik ile gerçek kablosuz bağlantıyı bir araya getiriyor

  • BLUETOOTH® üzerinden akıllı telefonunuzdan, Walkman®’den veya 4GB dâhili belleği ile ek bir cihaz olmadan müzik dinleyin,
  • Hiçbir kısıtlama olmadan ister havuzda ister denizde[1] kullanın,
  • Tüm sporlar için uygundur, kulaklıklar kulağınıza sıkıca oturur

Spor yaparken müzik dinlemenin en iyi yolunu sunan Sony'nin yeni, gerçek anlamda kablosuz spor kulaklıkları WF-SP900 ile artık tamamen kablosuz ve akıllı telefondan bağımsız olarak müzik dinleyebilirsiniz. Gerçek anlamda kablosuz tasarım, hiçbir kısıtlama olmadan serbestçe hareket edebileceğiniz anlamına geliyor. En sevdiğiniz şarkıları en iyi kulak içi kulaklık konforu ile dinleyebilirsiniz.

Daha uzun dinleme için bağlantı özgürlüğü

SP900 kulaklıklar BLUETOOTH® üzerinden akıllı telefonunuza veya PC'nize bağlanırken 3 saat boyunca müzik dinlemenin keyfini çıkarabilirsiniz (şarj kutusunda 12 saate kadar). Diğer cihazlara bağlanmak zorunda kalmadan, 920 şarkıya[2] kadar alan sunan 4GB dâhili hafızadaki müziğin keyfini 6 saate uzanan pil ömrüyle (şarj durumunda 21 saate kadar) çıkarabilirsiniz.

Bu gerçek anlamda kablosuz kulaklık çifti de, önceki modeller gibi, NFC ™ işe eşleştirmeye uyumludur.

[1] IPX5/8 sertifikasına sahiptir ve tuzlu suda kullanılabilir.

[2]MP3 – 128kbps

Bu gerçek anlamda kablosuz kulaklık çifti de, önceki modeller gibi, NFC ™ işe eşleştirmeye uyumludur.

Daha önce dinleyemediğiniz yerlerde müziğin keyfini çıkarın

SP900 kulaklıklar sadece kablosuz ve su geçirmez değildir, tuzlu suya da dayanıklıdır. IPX5/8 sertifika derecesi ile kulak içi kulaklıklar, havuzda veya denizde 2m derinliğe kadar[3] dalmanıza imkân tanır. Ek bir cihaza gereksinim duymadığından yüzerken müzik dinlemek için mükemmel bir üründür. Ayrıca yıkanabilirler de; böylece egzersiz yaptıktan sonra onları temiz tutabilirsiniz. IP6X sertifikası sayesinde toz geçirmezlik özelliği de bulunan kulaklıklar, dayanıklılıkları sayesinde mükemmel bir spor arkadaşıdır.

Siyah, beyaz ve sarı olmak üzere üç renkte sunulan kulaklıklar, rahat, sağlam ve güvenli bir kullanım için geliştirilmiş ergonomik tasarıma sahip.

Kulağınıza en iyi şekilde oturması için 3 farklı boyutta kulaklık başlığı ile 4 farklı yay destekçisini seçip kulaklığınızı kişiselleştirebilirsiniz. Değiştirilebilir tüm kulaklık parçaları size ve o anda katılacağınız etkinliğe uyacak şekilde seçilebilir. Su altında müzik dinlemek için 4 boyutta sunulan yüzme başlıkları kullanmanız gerekiyor. İçinizin rahat etmesi için, bağlı kordon kullanma seçeneği de bulunuyor.

‘Normal’ moddan açılan Ortam Ses Modu seçildiğinde, etrafınızdaki sesleri de duyabilirsiniz. Voice’modu seçildiğinde, arka planda müziğinizi rahatsız edilmeden dinlerken bir yandan da yapılan anonsları duyabilirsiniz.

SP900’ler küçük boyutlarına rağmen dayanıklı ve şıktır. Yeni geliştirilen, Sony orijinal Dengeli Armatür sürücü üniteleri sayesinde net ve keskin ses sağlanır. Böylece spor yaparken sevdiğiniz müziklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Geliştirilmiş kullanılabilirlik

SP900 kulaklıklar, dokunma veya düğme işlevleri ile sezgisel bir kontrol sistemi sunar. Bu sayede, düğmelere basarak ya da kulaklıklara iki kez dokunarak sesi kısıp açabilirsiniz; ya da müziği başlatıp, durdurup, sonraki ya da önceki şarkıya geçebilirsiniz.

Ayrıca, ücretsiz Sony | Headphones Connect uygulamasıyla da kulaklıklarınızın ses ayarlarını yapabilirsiniz. Uygulamayla ‘Ortam Sesi’ modunu açıp kapatabilir ve aynı şekilde Hızlı Ses ayarlarında seçim yapabilirsiniz.

Bunların yanında, müzik çalarken şarkıları görüntülemek ve oynatmak için "Sony | Music Center" uygulamasından faydalanabilirsiniz. Şarkıları 4GB’lık belleğe aktarmak için, PC’de "Sony | Music Center" uygulamasını kullanarak kutuda gelen USB Type-C ™ kablosunu kullanabilirsiniz. Şarj kasasını şarj etmek için de bu kablo kullanılabilir. WF-SP900, akıllı telefonunuza bağlandığında Google™ uygulaması ve Siri ile etkinleştirilebilir.

Daha fazla bilgi için http://presscentre.sony.eu/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

[1] IPX5/8 sertifikasına sahiptir ve tuzlu suda kullanılabilir.

[2]MP3 – 128kbps

[3] IPX8 sertifika derecesi, bu kulaklıkların su altında 30 dakika boyunca ve 2m derinliğe kadar batırıldığında çalışabilirliğinin sağlandığı test sonucunda verilmiştir.  

Sony Corporation, tüketiciler ve profesyonel pazarlar için ses, video, görüntüleme, oyun, iletişim, ana cihazlar ve bilgi teknolojisi ürünlerinin üreticisidir. Müzik, resim, interaktif eğlence ve çevrimiçi iş alanlarında Sony, benzersiz bir şekilde dünyanın lider elektronik ve eğlence şirketi olarak konumlanmıştır. Sony, 31 Mart 2018 tarihinde sona eren mali yılda yaklaşık 77 milyar dolar konsolide yıllık satış gerçekleştirdi. Sony’nin global web sitesi: http://www.sony.net/

Attached Files

Word document