Follow Sony Türkiye

Sony, Sound Bar ürün yelpazesini HT-G700 ve HT-S20R ile genişletiyor

Press release   •   May 12, 2020 23:24 SST

  • Sony’nin yeni 3.1 kanal ve Dolby Atmos® teknolojisine sahip sound bar’ı HT-G700, diyalogların daha net duyulması için özel olarak tasarlanmış yeni orta hoparlörü ile en sevdiğiniz TV programlarını ve filmleri üç boyutlu ses kalitesinde evinize taşıyor.
  • Zarif tasarımlı HT-S20R ile; güçlü 5.1 kanal surround ses deneyiminin tadını çıkarın.

Sony, bugün gerçekleştirdiği HT-G700 ve HT-S20R lansmanı ile iki yeni sound bar ürününü kullanıcıların beğenisine sundu. Bu iki yeni model, evinizin rahatlığında güçlü ve üç boyutlu ses kalitesiyle TV ve film izlemenin tadını çıkarmak için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Sinematik surround ses ve net diyaloglar

HT-G700, 3.1 kanal Dolby Atmos® ve DTS:X teknolojisine sahip, güçlü surround ses kalitesini net diyaloglarla birleştirerek en sevdiğiniz TV programlarına ve filmlere tam anlamıyla konsantre olmanıza imkân veren bir sound bar.

Stereo içeriği 7.1.2 kanala kadar ulaşabilen surround ses sayesinde sesleri her yönden duyabilirsiniz. HT-G700, Sony’nin Dikey Surround Motoru’na sahip;yani HT-G700’ün üç ön hoparlörü, Sony’nin sinyal işlemeteknolojisi ile birleşerek sizi hem yatay hem de dikey düzlemde sarmalayan ses konuşlandırmalarına olanak sağlıyor. Aynı zamanda sinyal işleme teknolojisi de surround sesi daha geniş bir alana dağıtacak şekilde iyileştirildi[i]. Ayrıca, HT-G700’deImmersive AE (Ses Geliştirme) düğmesi aracılığıyla, normal stereo ses bile 7.1.2 kanala kadar surround sese yükseltilebilir, böylece surround ses seçeneği, her TV programına ve filme uygulanabilir.

Ayrıca, HT-G700, hem sevdiğiniz TV programlarında fişek hızında geçen diyalogların hem de Hollywood filmlerindeki fısıltılı repliklerin daha net duyulması için tasarlanmış yeni bir orta hoparlör sistemi sunuyor. HT-G700, müzik konusunda da işlevini en iyi şekilde yerine getirerek zengin ve ayrıntılı bir dinleme deneyimi sağlıyor. Dahası, HT-G700’ün bünyesindeki hassas ayarlı S-Force PRO, sesi daha büyük ekranlı (55 inçten fazla) TV’lere uyacak şekilde yükselterek izlediğiniz şeye tamamen odaklanabilmenizi sağlıyor.

En ideal ayarınızı seçin

Dinlediğiniz şeye en uygun ses veya ses modu, uzaktan kumandadaki bir düğmeyle doğrudan seçilebilir. Sinema modunda filmlere daha derinlemesine odaklanmanızı ve Müzik modunda en sevdiğiniz parçaların her ayrıntısını duymanızı sağlar. Ayrıca ek Ses modu ve Gece modu ayarları mevcuttur. Ses modu, ses ayarlarını konuşmaları belirginleştirecek şekilde uyarlar, böylece konuşulanların tek kelimesini bile kaçırmazsınız; Gece modu ses dengesini optimize ederek düşük ses seçimlerinde bile, izlenilen şeyin net bir şekilde duyulmasını mümkün kılar.

HT-G700 daha derin ve daha zengin baslar yaratan, güçlü ve kablosuz bir subwoofer ile birlikte geliyor. Buna ek olarak, daha geniş iç kabini sayesinde basları çok daha derin ve zengin hale getiriyor[ii]. Son olarak, Bluetooth® veya HDMI eARC/ARC üzerinden, hızlı ve kolay şekilde TV’ye kurulumu gerçekleştirilebiliyor.

HT-S20R

HT-S20R iseuygun fiyatına karşılık oldukça güçlü bir 5.1 kanal sound bar. Kapasitesini incelikle gizleyen zarif bir tasarıma sahip bu ürün, 400W güç, iki arka hoparlör ve subwoofer sunuyor. TV’lere mükemmel uyum sağlayacak şekilde tasarlanan HT-S20R, TV’nize HDMI, optik veya analog girişler yoluyla kolayca bağlanabiliyor. Dilerseniz Bluetooth® veya USB üzerinden bağlanarak da müziğin tadını çıkarabiliyorsunuz.

HT-G700 Haziran 2020’den itibaren; HT-S20R Mayıs2020’den itibaren mağazalarda bulunabiliyor.

Ürünlerin teknik özellikleri incelemek için:

https://www.sony.com.tr/electronics/ses-cubuklari/ht-g700

https://www.sony.com.tr/electronics/ses-cubuklari/ht-s20r

[i] HT-XF9000 modeline kıyasla

[ii] HT-XF9000 modeline kıyasla

Sony, sağlam teknolojik temellere sahip yaratıcı bir eğlence şirketidir. Oyun ve ağ hizmetlerinden müzik, film, elektronik, yarı iletkenler ve finansal hizmetlere kadar uzanan ürün yelpazesiyle Sony’nin amacı yaratıcılığın ve teknolojinin gücünü kullanarak duygu yüklü bir dünya yaratmaktır. Daha fazla bilgi için: www.sony.com.tr