Follow Sony Türkiye

Sony, sektör lideri Gürültü Engelleme Özellikli WH-1000XM4 Kablosuz Kulaklıkları[1] piyasaya sunuyor

Press release   •   Aug 27, 2020 00:58 SST

  • Sektör lideri Gürültü Engelleme özelliği ile üstün ses kalitesi
  • Deneyiminizi otomatik olarak kişiselleştiren akıllı dinleme teknolojisi ile daha az gürültü ve daha da saf ses elde etmenin tadını çıkarın
  • 30 saate kadar pil ömrü ile pratik, rahat ve şık

Sony, ödüllü 1000X ailesinin yeni üyesi 4. nesil kablosuz, gürültü engelleme özellikli kulak üstü WH-1000XM4 kulaklıklarını kamuoyuna tanıttı. Yeni WH-1000XM4, hem büyük beğeni toplayan WH-1000XM3’ün çok sevilen tüm teknolojik özelliklerini içinde barındırıyor hem de müziğinizi kişiselleştirmenize ve kontrol edebilmenize, gürültü engelleme özelliğini iyileştirmenize ve ortam sesini daha üstün bir ses deneyimi için tercihlerinize dayanarak otomatik ayarlamanıza olanak veren ilave akıllı özellikler sunuyor.

Üstün sessizlik, üstün ses

İster uzun bir uçak yolculuğuna çıkmış ister bir kafede dinleniyor olun, WH-1000XM4 kulaklıklar, yüksek ve orta frekanstaki sesleri azaltarak Sony’nin bugüne kadarki en iyi gürültü engelleme performansını elde etmenizi sağlar. Her bir kulaklık üzerinde yer alan ve gürültü engellemek için kullanılan iki mikrofon ile İkili Gürültü Sensörü teknolojsi, ortam gürültüsünü yakalar ve verileri güvenilir HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1’e aktarır. Ardından, yeni bir BLUETOOTH® Audio SoC (System on Chip) müzik ve gürültüyü tespit eder ve saniyede 700 defanın üzerinde bir sıklıkta ince ayar yapar. HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1, yeni bir algoritma kullanarak gürültü engelleme işlemini gerçek zamanlı olarak uygular. Bu, kullanıcının sevdiği müziğe daha iyi odaklanabilmesini ve dış dünyanın karmaşasını belirsiz hale getirebilmesini sağlar.

[2]. 360 Reality Audio dinleme deneyimi sizi sanki en sevdiğiniz sanatçı tam karşınızdaymışçasına müziğin içine katar. Dinleyiciler, WH-1000XM4 kulaklık ve “Sony | Headphones Connect” uygulamasını[3] kullanırken her bir tekil kullanıcı için kusursuz biçimde optimize edilmiş kişiye özel, sarmalayıcı bir müzikal alanın tadına varabilir.

Benzersiz bir akıllı dinleme deneyimi

WH-1000XM4 üzerindeki Uyarlanabilir Ses Kontrolü, nerede olduğunuzu ve ne yaptığınızı algılayarak ortam sesini ideal dinleme deneyimi elde etmeniz için ayarlayan akıllı bir işlevdir. Uyarlanabilir Ses Kontrolü zamanla sık bulunduğunuz iş yeri, spor salonu ya da en sevdiğiniz kafe gibi lokasyonları tanımayı öğrenir ve sesi duruma uyacak şekilde özel olarak ayarlar. Böylelikle, örneğin seyahat halindeyseniz en sevdiğiniz parçaların arasına karışan arka plan gürültüleri olmaksızın yolculuğunuzun içinde kaybolabilirsiniz. Ya da yürüyorsanız, bir yandan müziğinizin keyfini çıkarmaya devam ederken bir yandan da etrafınızdaki her şeyden haberdar olabilirsiniz. “Sony | Headphones Connect” uygulaması üzerinden sık ziyaret ettiğiniz lokasyonları ve tercih ettiğiniz ayarları belirleyebilirsiniz; siz bir ortamdan diğerine geçerken ortam sesi ayarları da otomatik olarak güncellenecektir[4].

Gündelik hayatta kolaylık

WH-1000XM4’te yer alan yeni bir özellik de kulaklıklarınızı çıkarmanıza gerek kalmadan kısa diyaloglar yapabilmenize olanak tanıyan ve müzik dinlerken kahve sipariş etmeyi daha da kolay hale getiren yenilikçi ‘Speak-to-Chat’ özelliği. Siz bir şeyler söylemeye başladığınızda kulaklıklar sizin sesinizi tanır ve otomatik olarak müziğinizi durdurup kulaklıklarınızı çıkarmanıza gerek kalmadan diyaloğa girebilmeniz için ortam sesini duyabilmenize izin verir. Müzik, sizin son konuşmanızdan 30 saniye[5] sonra otomatik olarak yeniden çalmaya başlar. WH-1000XM4te ‘Hızlı Dikkat’ modu da bulunur; böylelikle siz bir anonsu dinlemek ya da kısaca bir şeyler söylemek istediğinizde sağ elinizi kulaklığın üzerine yerleştirerek ses seviyesini anında kısabilir ve ortam sesini duyabilirsiniz.

WH-1000XM4 aynı zamanda bir kullanım hali tespit özelliğine sahiptir. Kulaklık, kulağa takılı durumda olup olmadığını tespit eder ve pil ömründen tasarruf etmeyi sağlayacak şekilde duruma uygun olarak hareket eder. Kulaklık, yakınlık sensörünü ve iki ivme sensörünü kullanarak siz kulağınızdan çıkardığınızda otomatik olarak müziği durdurur ve tekrar taktığınızda kaldığınız yerden çalmaya devam eder; böylece zahmetsiz bir dinleme deneyimi sağlar.

WH-1000XM4’te yeni Hassas Ses Toplama teknolojisi yer alır. Bu teknoloji, kulaklık üzerindeki mikrofonlardan beşini en uygun şekilde kontrol eder ve eller serbest konuşma ve Speak-to-Chat için net ve kesin şekilde ses toplamak üzere gelişmiş ses sinyali işlemlemesi gerçekleştirir.

Mükemmel tasarımın peşinde

WH-1000XM4, sofistike bir şıklığı olağanüstü konfor ve hafif tasarımla bir araya getirir; kulağınızda olduğunu neredeyse fark etmezsiniz bile. Sık seyahat edenler için tasarlanmış süper yumuşak, basınç azaltıcı kulaklık yastıkları, basıncı eşit olarak dağıtır ve kulak/yastık temasını, kulaklığın kulağa sağlam oturabilmesi için artırır.

Kullanımda elverişliliği en üst düzeye taşımak üzere WH-1000XM4, aynı anda iki BLUETOOTH® cihaza bağlanabilir.[6] Bir çağrı geldiğinde kulaklıklarınız hangi cihazın çaldığını bilir ve doğru cihaza otomatik olarak bağlanır. Aynı zamanda kulaklığınızdan iki cihaz arasında tek dokunuşla hızlı ve kolayca geçiş yapabilirsiniz.

WH-1000XM4 kulaklıklar NFC ve BLUETOOTH® özelliklidir ve 30 saate kadar[7] pil ömrüne sahiptir; hızlı şarj fonksiyonu size 10 dakika şarj ederek 5 saate kadar kablosuz müzik dinleme olanağı verir[8].

WH-1000XM4 aynı zamanda Google’ın, kulaklığınızı çaldırarak bıraktığınız yeri kolayca bulmanızı sağlayan yeni Fast Pair özelliğini de destekler.

Serinin en son modeli olan kulaklık, bir önceki ile aynı dokunmatik panel kontrollerine sahip ve gününüzü favori sesli yardımcınıza sorarak yönetebilmeniz adına Google Assistant için optimize edildi.[9]

Sektör lideri Gürültü Engelleme Özellikli Kablosuz WH-1000XM4 kulaklıklar yaz sonunda siyah ve gümüş renk seçenekleriyle satışa sunulacak.

Ürün özelliklerini incelemek için: https://www.sony.com.tr/electronics/kafa-bantli-ku...

Ürünün kampanya videosunu izlemek için: https://youtu.be/lIJPrYIR8Ek

360 Reality Audio hakkında daha fazla bilgi için: http://www.music.com/360RA

Daha fazla Sony haberi için: http://presscentre.sony.eu/

[1] 21Nisan 2020 itibarıyla. Sony Corporation tarafından gerçekleştirilen araştırmada JEITA-uyumlu standart kurallar kullanılarak yapılan ölçümlemeye göre. Kafa bandı tipi gürültü engelleme özelliğine sahip kablosuz kulaklıklar pazarında

[2] 360 Reality Audio hakkında ayrıntılı bilgi için şu web sitesini ziyaret edebilirsiniz: https://www.sony.net/360RA/

[3] Sony | Headphones Connect uygulaması iOS cihazlara App Store’dan, Android cihazlara Google Play’den yüklenebilir. Bu uygulama ve ağ hizmetleri, içerik, işletim sistemi ve uygulamanın yazılımı, ayrı ayrı hüküm ve koşullara tabi olabilir ve herhangi bir zamanda değiştirilebilir, kesintiye uğrayabilir ya da sonlandırılabilir ve ücret, kayıt, kredi kartı bilgisi gerektirebilir. Ürünün kablosuz ağa bağlı olmasını gerektirir.

[4] Lokasyon öğrenme işlevi çevrimdışı olduğundan lokasyon sunucuya gönderilmez.

[5] Sony | Headphones Connect Uygulaması üzerinden ayarlanabilir.

[6] Çoklu cihaz eşleştirme daha sonra gelecek bir aygıt güncellemesi ile mümkün olacaktır.

[7] Gürültü engelleme özelliği açıkken. Kapalı olduğunda 38 saate kadar uzayabilir.

[8] Opsiyonel AC adaptör ile

[9] Google, Google LLC’nin ticari markasıdır. Google Assistant, belirli dillerde ve belirli ülke/bölgelerde kullanılabilir.

Sony, sağlam teknolojik temellere sahip yaratıcı bir eğlence şirketidir. Oyun ve ağ hizmetlerinden müzik, film, elektronik, yarı iletkenler ve finansal hizmetlere kadar uzanan ürün yelpazesiyle Sony’nin amacı yaratıcılığın ve teknolojinin gücünü kullanarak duygu yüklü bir dünya yaratmaktır. Daha fazla bilgi için: www.sony.com.tr