Follow Sony Türkiye

Sony, Bahçeşehir Üniversitesi’nde ders oldu

Press release   •   Mar 06, 2020 02:42 SST

Sony Eurasia ve Bahçeşehir Üniversitesi iş birliğiyle 2019-2020 eğitim öğretim yılı 2. döneminde öğrencilere seçmeli ders olarak “Sony Teknolojileri ve Dijital Görüntüleme” dersi sunuluyor.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde (BAU) ders konusu olarak ele alınan Sony, Avrupa’da ilk kez bir üniversite müfredatında kendi markasıyla yer alıyor.

BAU ve Sony Eurasia arasında uzun soluklu bir iş birliğinin ilk adımı olan “Sony Teknolojileri ve Dijital Görüntüleme” dersi, Galata Kampüsü’nde lisans öğrencilerine seçmeli ders olarak sunuluyor.

2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde 14 hafta boyunca sürecek derse katılan öğrenciler Sony’nin TV, ses, video ve dijital görüntüleme alanındaki inovatif teknolojilerini geçmişten bugüne inceleme fırsatı bulacak. Aynı zamanda Murat Pulat, Burak Kanbir, Burak Bulut, Burak Barutçu gibi fotoğraf ve videografi alanında uzman kişilerden teorik ve uygulamalı dersler alacak.

Teknolojik gelişimin hem tüketici hem marka bakış açısıyla ele alınacağı programda öğrencilere inovatif bir bakış açısı kazandırılması, teknoloji iletişimi konusunda yetkinliklerinin geliştirilmesi ve uygulamalı derslerle üniversite ve iş hayatı arasında bir köprü oluşturulması amaçlanıyor. 

Sony, sağlam teknolojik temellere sahip yaratıcı bir eğlence şirketidir. Oyun ve ağ hizmetlerinden müzik, film, elektronik, yarı iletkenler ve finansal hizmetlere kadar uzanan ürün yelpazesiyle Sony’nin amacı yaratıcılığın ve teknolojinin gücünü kullanarak duygu yüklü bir dünya yaratmaktır. Daha fazla bilgi için: www.sony.com.tr