Follow Sony Türkiye

“Sony Alpha Universe Europe” fotoğrafçılığın merkezi olacak

Press release   •   Sep 24, 2018 10:30 SST

“Sony Alpha Universe Europe” fotoğrafçılığın merkezi olacak

Sony, Avrupa fotoğrafçılığına dikkat çekmek amacıyla yeni fotoğraf merkezi “Sony Alpha Universe Europe”u hayata geçirdi

Sony, Sony Alpha Universe Europe ismini verdiği web sitesini hayata geçirdiğini duyurdu. Sony, fotoğraf çekimlerinde fotoğraf makinesi kullanımını artırmaya yönelik bir bilgi merkezi olarak tasarladığı yeni sitesinde, kullanıcıları cezbedecek ve bilgilendirecek pek çok içerik sunuyor:

-Sony Alpha Marka Elçileri hakkında özel makaleler

-En iyi profesyonellerden, tüm fotoğrafçılık türlerini kapsayan ‘Nasıl yapılır’ dersleri

-Sony Alpha Marka Elçilerinin biyografileri ve fotoğraf portföyleri

-Fotoğrafçıların / videografikerlerin katılabileceği fotoğraf ve video yarışmaları

-Fotoğrafseverlerin en yeni Sony ürünlerine deneyimleyebileceği yerel etkinliklerin detayları

-Sony’den en son Dijital Görüntüleme haberleri

Sony Alpha Universe, Alpha Marka Elçileri’nin görünür kişiliklerini ötesine geçecek, çalışmalarına güç ve ilham veren tutkularını keşfedecek. Kullanıcılar fotoğrafçılığı, fotoğraf ekipmanlarının tüm niteliklerini de içeren kapsamlı makaleler ile teknik ve yaratıcılık açısından öğrenebilecekler.

Sony Avrupa Ürün Pazarlama Direktörü Yann Salmon-Legagneur fotoğrafçılık açısından çok faydalı olacak bu yeni gelişmeyi şu şekilde değerlendirdi: “Sony son birkaç yılda fotoğrafçılıkta nelerin başarılabileceğine dair oyunu değiştirdi. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz Sony Alpha Universe Europe müşterilerimizin Sony’nin sunduğu imkanları en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olma stratejimizde bir sonraki adımı temsil ediyor. Bir dizi fotoğrafçılık tekniğinin üzerindeki gizem bulutunu kaldırıp fotoğrafçıları yeni şeyler denemeye teşvik ederken dünyanın en iyi fotoğrafçılarının rehberliğinde ilerliyoruz.”

Türkiye’den yedi fotoğrafçı yer alacak

Sony Alpha Universe Europe kapsamında Türkiye’den de yedi fotoğrafçı Sony Alpha Marka Elçileri olarak yer alacak. Vahşi yaşam fotoğrafçısı olarak Süha Derbent yer alırken, Murat Pulat belgesel fotoğrafçısı olarak yer alacak. Sony Alpha Universe Europe’da lifestyle fotoğrafçısı İlkin Karacan, düğün fotoğrafçısı Sina Demiral, spor fotoğrafçısı Mine Kasapoğlu’nun yanı sıra görüntü yönetmeni Burak Barutçu ve manzara fotoğrafçısı İlhan Eroğlu da yer alıyor.

Sony Alpha Universe Europe sitesi, sürekli güncellenen içerikler ile karşınızda. 22 Avrupa dilinde erişilebilen siteden spesifik ilgi alanları hakkında bildirimler almak isteyen kullanıcılar buradan kayıt yaptırabiliyorlar. 

Sony Corporation, tüketiciler ve profesyonel pazarlar için ses, video, görüntüleme, oyun, iletişim, ana cihazlar ve bilgi teknolojisi ürünlerinin üreticisidir. Müzik, resim, interaktif eğlence ve çevrimiçi iş alanlarında Sony, benzersiz bir şekilde dünyanın lider elektronik ve eğlence şirketi olarak konumlanmıştır. Sony, 31 Mart 2018 tarihinde sona eren mali yılda yaklaşık 77 milyar dolar konsolide yıllık satış gerçekleştirdi. Sony’nin global web sitesi: http://www.sony.net/

Attached Files

Word document